Digitální „tranzistorák“ Sencor

Digitální „tranzistorák“ Sencor

Praha 10. listopadu 2016 – Starší a zasloužilí si jistě vzpomenou na přenosné tranzistoráky, rádia, která nemohla chybět na chatě, výletu, dovolené,  a v dobách socialistických pětiletek nahrazovala, položena na sedadle, třeba i autorádia. Prostě rádio o velikosti knížky, hrající na několik tužkových baterií nebo „buřty“ bylo fenoménem doby, který má řadu následovníků – v době digitálního vysílání třeba Sencor SRD 6600 DAB.                 

Rádio v době internetu? A proč vlastně ne? Vždyť rádio má mezi současnými médii největší dosah a pokrytí. I v místech, kde není mobilní signál, o internetu nemluvě a televize tak možná ze satelitu, prostě nějakou stanici naladíte. A tak generace za generací si staví rádio na pracovní stůl, okenní parapet, špalek, bere si ho do práce, na stavbu, do dílny. V dnešní době to samozřejmě chce model, který umí přijímat i digitální vysílání, což Sencor SRD 6600 DAB samozřejmě splňuje.

Retro provedení SRD 6600 DAB je nejen holdem dnes již klasickým rádiím, ale ukazuje, že jednoduchý a účelný design je krásný a funkční i po desítkách let. Dnes v jeho útrobách najdeme FM tuner analogového vysílání společně s digitálním DAB+ a nechybí ani funkce PPL ladění RDS.

Tužkové baterie vystřídal 1000mAh Li-ion akumulátor s výdrží okolo 5 hodin, o napájení se stará micro USB adaptér. A pod čelním krytem, kde obvykle býval jeden reproduktor, máme dnes dvojici se zajímavým výkonem 4 W RMS (2 x 2W), poskytující nádherný zvuk se zřetelnou reprodukcí mluveného slova i na delší vzdálenost. A samozřejmě nechybí ani typický znak tranzistoráků, teleskopická anténa, která je častým lákadlem (i obětí) pro naše ratolesti.

Sencor SRD 6600 DAB prostě vznikl proto, aby dělal radost posluchačům rozhlasu, kteří si podobný model přáli, a tak jsme ho vyrobili. Dostupný je za cenu 1499 Kč.

Stáhnout tiskovou zprávu

Mohlo by vás zajímat

Víte, jaké vás čeká za humny počasí?

Víte, jaké vás čeká za humny počasí?


Víte, jaké vás čeká za humny počasí?

Nechcete se spoléhat na předpověď počasí v televizi nebo rozhlasu? Mít vždy k dispozici předpověď na tři dny dopředu? A vědět okamžitou teplotu, vlhkost vzduchu nebo tlak, abyste mohli zvolit vhodné oblečení na procházku? Pokud byly odpovědi ano, rozhodně potřebujete meteorologickou...

Letní sporty a kempování

Letní sporty a kempování


Letní sporty a kempování

Letní měsíce jsou pro mnoho z nás spojené se sportem. Ranní běh nebo celodenní výlet na kole je prima relax, který prospěje nejen tělu ale mysli. Kromě pohodlného oblečení a seřízeného kola je ale potřeba myslet i na bezpečnost. Se světly a multifunkčními sluchátky SENCOR, si užijete...

PRODUKTOVÝ TIP: Napařovací žehlička SSI 8710

PRODUKTOVÝ TIP: Napařovací žehlička SSI 8710


PRODUKTOVÝ TIP: Napařovací žehlička SSI 8710

Zamilujte si žehlení! Domácí práce dokážou někdy pořádně otrávit den. Ale hold se do nich, my ženy, někdy pustit musíme. Pokud nepatříte mezi ty šťastné, co využívají služeb profesionálních domácích hospodyň, nezbyde nic jiného, než zatnout zuby a jít do toho. Aby úklid a hlavně „milované“...