Digitální „tranzistorák“ Sencor

Digitální „tranzistorák“ Sencor

Praha 10. listopadu 2016 – Starší a zasloužilí si jistě vzpomenou na přenosné tranzistoráky, rádia, která nemohla chybět na chatě, výletu, dovolené,  a v dobách socialistických pětiletek nahrazovala, položena na sedadle, třeba i autorádia. Prostě rádio o velikosti knížky, hrající na několik tužkových baterií nebo „buřty“ bylo fenoménem doby, který má řadu následovníků – v době digitálního vysílání třeba Sencor SRD 6600 DAB.                 

Rádio v době internetu? A proč vlastně ne? Vždyť rádio má mezi současnými médii největší dosah a pokrytí. I v místech, kde není mobilní signál, o internetu nemluvě a televize tak možná ze satelitu, prostě nějakou stanici naladíte. A tak generace za generací si staví rádio na pracovní stůl, okenní parapet, špalek, bere si ho do práce, na stavbu, do dílny. V dnešní době to samozřejmě chce model, který umí přijímat i digitální vysílání, což Sencor SRD 6600 DAB samozřejmě splňuje.

Retro provedení SRD 6600 DAB je nejen holdem dnes již klasickým rádiím, ale ukazuje, že jednoduchý a účelný design je krásný a funkční i po desítkách let. Dnes v jeho útrobách najdeme FM tuner analogového vysílání společně s digitálním DAB+ a nechybí ani funkce PPL ladění RDS.

Tužkové baterie vystřídal 1000mAh Li-ion akumulátor s výdrží okolo 5 hodin, o napájení se stará micro USB adaptér. A pod čelním krytem, kde obvykle býval jeden reproduktor, máme dnes dvojici se zajímavým výkonem 4 W RMS (2 x 2W), poskytující nádherný zvuk se zřetelnou reprodukcí mluveného slova i na delší vzdálenost. A samozřejmě nechybí ani typický znak tranzistoráků, teleskopická anténa, která je častým lákadlem (i obětí) pro naše ratolesti.

Sencor SRD 6600 DAB prostě vznikl proto, aby dělal radost posluchačům rozhlasu, kteří si podobný model přáli, a tak jsme ho vyrobili. Dostupný je za cenu 1499 Kč.

Stáhnout tiskovou zprávu

Mohlo by vás zajímat

Pomocník nejen na podlahu

Pomocník nejen na podlahu


Pomocník nejen na podlahu

Každodenní „rychloúklid“ nebo jak některé hospodyňky říkají „proběhnutí domu s vysavačem“ může být zase ještě jednodušší a přitom účinnější. A to s lehkým akumulátorovým tyčovým vysavačem a mopem v jednom SENCOR SVC 0625. Nový aku vysavač s mopem SENCOR SVC 0625 4 v 1...

Grilovací sezóna začíná s novým pomocníkem od Sencoru

Grilovací sezóna začíná s novým pomocníkem od Sencoru


Grilovací sezóna začíná s novým pomocníkem od Sencoru

S přicházejícím létem začíná naplno sezóna grilování. Pro ty, kdo si jedinečnou chuť grilovaného masa a zeleniny rádi dopřejí i bez možnosti sedět na zahradě u grilu s otevřeným ohněm, jsou určené grily elektrické. Jejich výhodou je skladnost, lepší možnost přepravy a celkově...

Dozrává ovoce – dobrou chuť!

Dozrává ovoce – dobrou chuť!


Dozrává ovoce – dobrou chuť!

Začíná léto a s ním i období hojnosti na zahradách, ve sklenících, na polích a sadech. Začínají dozrávat první plodiny, jako jsou jahody, někde už rané třešně, bezové květy jsou v plném rozkvětu a další dary přírody na sebe jistě nenechají dlouho čekat. Také se těšíte, jak si...